RESULTATLISTE - KLUBMESTERSKAB 2016. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SAMLET KLUBMESTER PIGER : |
Freya Kobber Nielsen (1.gang) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SAMLET KLUBMESTER DRENGE : Nicolai Engbjerg Jensen (1.gang) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gruppe 1 piger : Årgang 2003 eller ældre. |
|
|
|
|
K-HOLD + TALENT-HOLD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Point i alt. |
|
|
|
|
Nr. 1 |
Freya Kobber Nielsen |
1358 |
|
|
|
|
Nr. 2 |
Maja Kuld Petersen |
844 |
|
|
|
|
Nr. 3 |
Sandie Rysholt Pedersen |
628 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gruppe 1 drenge : Årgang 2003 eller ældre. |
|
|
|
|
K-HOLD + TALENT-HOLD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Point i alt. |
|
|
|
|
Nr. 1 |
Nicolai Engbjerg Jensen |
1074 |
|
|
|
|
Nr. 2 |
Frederik Præstegaard Michaelsen |
947 |
|
|
|
|
Nr. 3 |
Kristian Krogsgaard Hejlesen |
644 |
|
|
|
|
Nr. 4 |
Jeppe Egholm |
577 |
|
|
|
|
Nr. 5 |
Frederik Gislund |
405 |
|
|
|
|
Nr. 6 |
Alexander Gislund |
371 |
|
|
|
|
Nr. 7 |
Frederik Bøgebjerg Jensen |
251 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gruppe 2 piger : Årgang 2004 eller yngre. |
|
|
|
|
K-HOLD + TALENT-HOLD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Point i alt. |
|
|
|
|
Nr. 1 |
Cecilie Præstegaard Michaelsen |
1194 |
|
|
|
|
Nr. 2 |
Clara Berendt Nørgaard |
975 |
|
|
|
|
Nr. 3 |
Caroline Møller Jensen |
755 |
|
|
|
|
Nr. 4 |
Sarah Borup |
400 |
|
|
|
|
Nr. 5 |
Laura Hyldahl-Rishøj |
385 |
|
|
|
|
Nr. 6 |
Sara Hyldahl-Rishøj |
380 |
|
|
|
|
Nr. 7 |
Amalie Traneklint Frederiksen |
350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gruppe 2 drenge : Årgang 2004 eller yngre. |
|
|
|
|
K-HOLD + TALENT-HOLD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Point i alt. |
|
|
|
|
Nr. 1 |
Malthe Kobber Nielsen |
459 |
|
|
|
|
Nr. 2 |
Zacharias Traneklint Frederiksen |
352 |
|
|
|
|
Nr. 3 |
Asbjørn Vandkjær |
328 |
|
|
|
|
Nr. 4 |
Kristian Terpet Jensen |
234 |
|
|
|
|
Nr. 5 |
Lauge Vogdrup Nilsson |
157 |
|
|
|
|
Nr. 6 |
Andreas Christensen |
153 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gruppe 3 piger : Sæler |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Point i alt. |
|
|
|
|
Nr. 1 |
Nikoline Præstegaard Michaelsen |
346 |
|
|
|
|
Nr. 2 |
Victoria Schneider Fiedler |
272 |
|
|
|
|
Nr. 3 |
Naya Ellesøe Dalsgaard |
197 |
|
|
|
|
Nr. 4 |
Beate Drustrup Christensen |
166 |
|
|
|
|
Nr. 5 |
Sofie Borup |
94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gruppe 3 drenge : Sæler |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Point i alt. |
|
|
|
|
Nr. 1 |
Christian Præstegaard Mailund |
98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gruppe 4 piger : Hajer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Point i alt. |
|
|
|
|
Nr. 1 |
Emilie Toft Iversen |
161 |
|
|
|
|
Nr. 2 |
Sofie Egholm |
115 |
|
|
|
|
Nr. 3 |
Mathilde Hjermitslev Rishøj |
107 |
|
|
|
|
Nr. 4 |
Astrid Rimer Christensen |
92 |
|
|
|
|
Nr. 5 |
Sarah Marie Ketilsson |
72 |
|
|
|
|
Nr. 6 |
Leona Vogdrup Nilsson |
50 |
|
|
|
|
Nr. 7 |
Silje Vogdrup Nilsson |
47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gruppe 4 drenge : Hajer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Point i alt. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 FRI + 50 BJÆRGNING |
|
|
|
|
|
|
|
TID |
|
|
|
|
Nr. 1 |
Peter Christiansen |
1.37.32 |
|
|
|
|
Nr. 2 |
Brian Jensen |
1.37.89 |
|
|
|
|
Nr. 3 |
Jens Præstegaard Mailund |
1.51.94 |
|
|
|
|
Nr. 4 |
Lasse Præstegaard Michaelsen |
2.04.09 |
|
|
|
|
Nr. 5 |
Chris Persson |
X |
|
|
|
|
Nr. 6 |
Bent Hansen |
2.27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RESULTATER LØB 1 – 21. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1 : 50 m Butterfly Gr. 4 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Toft Iversen |
2007 |
1.28.26 |
|
|
|
2 |
Sofie Egholm |
2009 |
1.44.15 |
|
|
|
2 |
Astrid Rimer Christensen |
2008 |
1.51.33 |
|
|
|
4 |
Sarah Marie Ketilsson |
2008 |
2.17.71 |
|
|
|
5 |
Leona Vogdrup Nilsson |
2009 |
2.17.82 |
|
|
|
6 |
Mathilde Hjermitslev Rishøj |
2007 |
2.17.88 |
|
|
|
7 |
Silje Vogdrup Nilsson |
2009 |
2.23.83 |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2 : 50 m Butterfly Gr. 3 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikoline Præstegaard Michaelsen |
2007 |
1.20.02 |
|
|
|
2 |
Naya Ellesøe Dalsgaard |
2007 |
1.25.96 |
|
|
|
2 |
Christian Præstegaard Mailund |
2006 |
1.37.00 |
|
|
|
4 |
Victoria Schneider Fiedler |
2006 |
1.45.82 |
|
|
|
5 |
Beate Drustrup Christensen |
2005 |
1.55.95 |
|
|
|
6 |
Sofie Borup |
2007 |
2.03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3 : 50 m Butterfly Gr. 2 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Præstegaard Michaelsen |
2005 |
0.47.03 |
|
|
|
2 |
Clara Berendt Nørgaard |
2005 |
0.52.38 |
|
|
|
3 |
Caroline Møller Jensen |
2004 |
0.56.83 |
|
|
|
4 |
Malthe Kobber Nielsen |
2005 |
1.02.45 |
|
|
|
5 |
Asbjørn Vandkjær |
2006 |
1.04.52 |
|
|
|
6 |
Zacharias Traneklint Frederiksen |
2005 |
1.05.00 |
|
|
|
7 |
Sara Hyldahl-Rishøj |
2006 |
1.05.30 |
|
|
|
8 |
Laura Hyldahl-Rishøj |
2006 |
1.08.94 |
|
|
|
9 |
Amalie Traneklint Frederiksen |
2006 |
1.09.44 |
|
|
|
10 |
Lauge Vogdrup Nilsson |
2006 |
1.17.25 |
|
|
|
11 |
Kristian Terpet Jensen |
2006 |
1.18.58 |
|
|
|
12 |
Andreas Christensen |
2005 |
1.31.87 |
|
|
|
13 |
Sarah Borup |
2004 |
disk |
brystben |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4 : 100 m Butterfly Gr. 1 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolai Engbjerg Jensen |
2001 |
1.27.33 |
|
|
|
2 |
Frederik Præstegaard Michaelsen |
2003 |
1.36.64 |
|
|
|
3 |
Freya Kobber Nielsen |
2001 |
1.37.15 |
|
|
|
4 |
Jeppe Egholm |
2003 |
1.46.97 |
|
|
|
5 |
Maja Kuld Petersen |
2001 |
1.59.82 |
|
|
|
6 |
Sandie Rysholt Pedersen |
2000 |
2.04.15 |
|
|
|
7 |
Kristian Krogsgaard Hejlesen |
2002 |
2.05.59 |
|
|
|
8 |
Frederik Gislund |
2003 |
disk |
crawl ben |
|
|
8 |
Alexander Gislund |
2003 |
disk |
crawl ben |
|
|
10 |
Frederik Bøgebjerg Jensen |
2002 |
disk |
bryst ben |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5 : 50 m Rygcrawl Gr. 4 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Toft Iversen |
2007 |
1.21.49 |
|
|
|
2 |
Mathilde Hjermitslev Rishøj |
2007 |
1.26.00 |
|
|
|
3 |
Sofie Egholm |
2009 |
1.35.16 |
|
|
|
4 |
Astrid Rimer Christensen |
2008 |
1.40.94 |
|
|
|
5 |
Sarah Marie Ketilsson |
2008 |
1.54.56 |
|
|
|
6 |
Silje Vogdrup Nilsson |
2009 |
2.03.82 |
|
|
|
7 |
Leona Vogdrup Nilsson |
2009 |
2.32.83 |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6 : 50 m Rycrawl Gr. 3 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikoline Præstegaard Michaelsen |
2007 |
1.01.46 |
|
|
|
2 |
Victoria Schneider Fiedler |
2006 |
1.15.09 |
|
|
|
3 |
Beate Drustrup Christensen |
2005 |
1.21.13 |
|
|
|
4 |
Naya Ellesøe Dalsgaard |
2007 |
1.22.34 |
|
|
|
5 |
Christian Præstegaard Mailund |
2006 |
1.29.70 |
|
|
|
6 |
Sofie Borup |
2007 |
1.30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7 : 50 m Rygcrawl Gr.2 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Præstegaard Michaelsen |
2005 |
0.46.64 |
|
|
|
2 |
Clara Berendt Nørgaard |
2005 |
0.49.09 |
|
|
|
3 |
Asbjørn Vandkjær |
2006 |
0.52.52 |
|
|
|
4 |
Malthe Kobber Nielsen |
2005 |
0.53.82 |
|
|
|
5 |
Sarah Borup |
2004 |
0.54.89 |
|
|
|
6 |
Zacharias Traneklint Frederiksen |
2005 |
0.56.69 |
|
|
|
7 |
Caroline Møller Jensen |
2004 |
1.01.81 |
|
|
|
8 |
Laura Hyldahl-Rishøj |
2006 |
1.04.88 |
|
|
|
9 |
Kristian Terpet Jensen |
2006 |
1.07.46 |
|
|
|
10 |
Andreas Christensen |
2005 |
1.07.68 |
|
|
|
11 |
Amalie Traneklint Frederiksen |
2006 |
1.11.13 |
|
|
|
12 |
Sara Hyldahl-Rishøj |
2006 |
1.11.99 |
|
|
|
13 |
Lauge Vogdrup Nilsson |
2006 |
1.14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8 : 100 m Rygcrawl Gr.1 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolai Engbjerg Jensen |
2001 |
1.30.95 |
|
|
|
2 |
Freya Kobber Nielsen |
2001 |
1.33.75 |
|
|
|
3 |
Frederik Præstegaard Michaelsen |
2003 |
1.34.95 |
|
|
|
4 |
Jeppe Egholm |
2003 |
1.43.46 |
|
|
|
5 |
Maja Kuld Petersen |
2001 |
1.44.91 |
|
|
|
6 |
Kristian Krogsgaard Hejlesen |
2002 |
1.48.39 |
|
|
|
7 |
Frederik Gislund |
2003 |
1.51.73 |
|
|
|
8 |
Sandie Rysholt Pedersen |
2000 |
1.56.06 |
|
|
|
9 |
Alexander Gislund |
2003 |
2.00.00 |
|
|
|
10 |
Frederik Bøgebjerg Jensen |
2002 |
disk |
på maven i vending v50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9 : 50 m Brystsvømning Gr.4 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Toft Iversen |
2007 |
1.52.44 |
|
|
|
2 |
Sofie Egholm |
2009 |
1.55.64 |
|
|
|
3 |
Astrid Rimer Christensen |
2008 |
2.04.70 |
|
|
|
4 |
Sarah Marie Ketilsson |
2008 |
2.10.31 |
|
|
|
5 |
Mathilde Hjermitslev Rishøj |
2007 |
2.20.62 |
|
|
|
6 |
Leona Vogdrup Nilsson |
2009 |
2.29.27 |
|
|
|
7 |
Silja Vogdrup Nilsson |
2009 |
2.43.39 |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10 : 50 m Brystsvømning Gr. 3 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Schneider Fiedler |
2006 |
1.15.65 |
|
|
|
2 |
Nikoline Præstegaard Michaelsen |
2007 |
1.23.70 |
|
|
|
3 |
Naya Ellesøe Dalsgaard |
2007 |
1.23.94 |
|
|
|
4 |
Beate Drustrup Christensen |
2005 |
1.31.27 |
|
|
|
5 |
Christian Præstegaard Mailund |
2006 |
1.36.77 |
|
|
|
6 |
Sofie Borup |
2007 |
1.05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11 : 50 m Brystsvømning Gr. 2 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Præstegaard Michaelsen |
2005 |
0.48.32 |
|
|
|
2 |
Clara Berendt Nørgaard |
2005 |
0.53.53 |
|
|
|
3 |
Caroline Møller Jensen |
2004 |
0.56.32 |
|
|
|
4 |
Sarah Borup |
2004 |
0.59.60 |
|
|
|
5 |
Malthe Kobber Nielsen |
2005 |
1.00.52 |
|
|
|
6 |
Asbjørn Vandkjær |
2006 |
1.08.56 |
|
|
|
7 |
Amalie Traneklint Frederiksen |
2006 |
1.09.69 |
|
|
|
8 |
Laura Hyldahl-Rishøj |
2006 |
1.10.52 |
|
|
|
9 |
Sara Hyldahl-Rishøj |
2006 |
1.11.22 |
|
|
|
10 |
Zacharias Traneklint Frederiksen |
2005 |
1.12.12 |
|
|
|
11 |
Lauge Vogdrup Nilsson |
2006 |
1.17.00 |
|
|
|
12 |
Andreas Christensen |
2005 |
1.26.53 |
|
|
|
13 |
Kristian Terpet Jensen |
2006 |
1.28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12 : 100 m Brystsvømning Gr. 1 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freya Kobber Nielsen |
2001 |
1.40.66 |
|
|
|
2 |
Nicolai Engbjerg Jensen |
2001 |
1.41.90 |
|
|
|
3 |
Frederik Præstegaard Michaelsen |
2003 |
1.43.51 |
|
|
|
4 |
Kristian Krogsgaard Hejlesen |
2002 |
1.49.77 |
|
|
|
5 |
Jeppe Egholm |
2003 |
1.56.53 |
|
|
|
6 |
Maja Kuld Petersen |
2001 |
1.59.28 |
|
|
|
7 |
Frederik Gislund |
2003 |
2.11.46 |
do |
|
|
8 |
Frederik Bøgebjerg Jensen |
2002 |
2.11.46 |
do |
|
|
9 |
Alexander Gislund |
2003 |
2.18.07 |
|
|
|
10 |
Sandie Rysholt Pedersen |
2000 |
2.28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13 : 50 m Crawl Gr. 4 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Toft Iversen |
2007 |
1.27.28 |
|
|
|
2 |
Mathilde Hjermitslev Rishøj |
2007 |
1.32.89 |
|
|
|
3 |
Sofie Egholm |
2009 |
1.41.76 |
|
|
|
4 |
Astrid Rimer Christensen |
2008 |
1.43.62 |
|
|
|
5 |
Sarah Marie Ketilsson |
2008 |
1.48.65 |
|
|
|
6 |
Leona Vogdrup Nilsson |
2009 |
1.56.33 |
|
|
|
7 |
Silja Vogdrup Nilsson |
2009 |
2.09.88 |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14 : 50 m Crawl Gr. 3 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikoline Præstegaard Michaelsen |
2007 |
1.02.38 |
|
|
|
2 |
Victoria Schneider Fiedler |
2006 |
1.05.83 |
|
|
|
3 |
Naya Ellesøe Dalsgaard |
2007 |
1.27.59 |
|
|
|
4 |
Beate Drustrup Christensen |
2005 |
1.30.00 |
|
|
|
5 |
Christian Præstegaard Mailund |
2006 |
1.36.68 |
|
|
|
6 |
Sofie Borup |
2007 |
1.53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15 : 50 m Crawl Gr. 2 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Præstegaard Michaelsen |
2005 |
0.41.51 |
|
|
|
2 |
Clara Berendt Nørgaard |
2005 |
0.42.50 |
|
|
|
3 |
Caroline Møller Jensen |
2004 |
0.44.27 |
|
|
|
4 |
Asbjørn Vandkjær |
2006 |
0.47.13 |
|
|
|
5 |
Malthe Kobber Nielsen |
2005 |
0.52.34 |
|
|
|
6 |
Sarah Borup |
2004 |
0.52.58 |
|
|
|
7 |
Zacharias Traneklint Frederiksen |
2005 |
0.54.13 |
|
|
|
8 |
Kristian Terpet Jensen |
2006 |
0.58.59 |
|
|
|
9 |
Andreas Christensen |
2005 |
0.58,70 |
|
|
|
10 |
Lauge Vogdrup Nilsson |
2006 |
1.03.58 |
|
|
|
11 |
Sara Hyldahl-Rishøj |
2006 |
1.04.22 |
|
|
|
12 |
Laura Hyldahl-Rishøj |
2006 |
1.08.00 |
do |
|
|
13 |
Amalie Traneklint Frederiksen |
2006 |
1.08.00 |
do |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16 : 100 m Crawl Gr. 1 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolai Engbjerg Jensen |
2001 |
1.19.08 |
|
|
|
2 |
Frederik Præstegaard Michaelsen |
2003 |
1.21.26 |
|
|
|
3 |
Freya Kobber Nielsen |
2001 |
1.21.77 |
|
|
|
4 |
Jeppe Egholm |
2003 |
1.25.87 |
|
|
|
5 |
Kristian Krogsgaard Hejlesen |
2002 |
1.33.81 |
|
|
|
6 |
Maja Kuld Petersen |
2001 |
1.35.01 |
|
|
|
7 |
Alexander Gislund |
2003 |
1.39.95 |
|
|
|
8 |
Sandie Rysholt Pedersen |
2000 |
1.40.22 |
|
|
|
9 |
Frederik Gislund |
2003 |
1.43.13 |
|
|
|
10 |
Frederik Bøgebjerg Jensen |
2002 |
1.54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17 : 100 m Medley Gr. 4 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Toft Iversen |
2007 |
3.19.24 |
|
|
|
2 |
Sofie Egholm |
2009 |
3.32.35 |
|
|
|
3 |
Mathilde Hjermitslev Rishøj |
2007 |
3.38.19 |
|
|
|
4 |
Astrid Rimer Christensen |
2008 |
3.59.84 |
|
|
|
5 |
Sarah Marie Ketilsson |
2008 |
4.08.37 |
|
|
|
6 |
Leonora Vogdrup Nilsson |
2009 |
4.35.39 |
|
|
|
7 |
Silje Vogdrup Nilsson |
2009 |
4.55.19 |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18 : 100 m Medley Gr. 3 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikoline Præstegaard Michaelsen |
2007 |
2.32.44 |
|
|
|
2 |
Victoria Schneider Fiedler |
2006 |
2.42.11 |
|
|
|
3 |
Naya Ellesøe Dalsgaard |
2007 |
3.10.76 |
|
|
|
4 |
Beate Drustrup Christensen |
2005 |
3.11.89 |
|
|
|
5 |
Christian Præstegaard Mailund |
2006 |
3.32.75 |
|
|
|
6 |
Sofie Borup |
2007 |
4.02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19 : 100 m Medley Gr. 2 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Præstegaard Michaelsen |
2005 |
1.43.76 |
|
|
|
2 |
Clara Berendt Nørgaard |
2005 |
1.49.96 |
|
|
|
3 |
Caroline Møller Jensen |
2004 |
1.56.15 |
|
|
|
4 |
Malthe Kobber Nielsen |
2005 |
1.59.44 |
|
|
|
5 |
Zacharias Traneklint Frederiksen |
2005 |
2.15.66 |
|
|
|
6 |
Sara Hyldahl-Rishøj |
2006 |
2.26.83 |
|
|
|
7 |
Laura Hyldahl-Rishøj |
2006 |
2.27.19 |
|
|
|
8 |
Kristian Terpet Jensen |
2006 |
2.28.89 |
|
|
|
9 |
Amalie Traneklint Frederiksen |
2006 |
2.36.25 |
|
|
|
10 |
Asbjørn Vandkjær |
2006 |
disk |
arme ej symetrisk i fly |
|
|
12 |
Sarah Borup |
2004 |
disk |
ryg i bryst |
|
|
13 |
Lauge Vogdrup Nilsson |
2006 |
disk |
crawl ben i fly |
|
|
14 |
Andreas Christensen |
2005 |
disk |
ej berøring i fly+hænder u.hofte i bryst |
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20 : 200 m Medley Gr. 1 |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freya Kobber Nielsen |
2001 |
3.17.58 |
|
|
|
2 |
Nicolai Engbjerg Jensen |
2001 |
3.17.95 |
|
|
|
3 |
Frederik Præstegaard Michaelsen |
2003 |
3.24.01 |
|
|
|
4 |
Kristian Krogsgaard Hejlesen |
2002 |
3.46.46 |
|
|
|
5 |
Maja Kuld Petersen |
2001 |
3.56.06 |
|
|
|
6 |
Sandie Rysholt Pedersen |
2000 |
4.15.40 |
|
|
|
7 |
Frederik Gislund |
2003 |
4.23.24 |
|
|
|
8 |
Alexander Gislund |
2003 |
4.32.51 |
|
|
|
9 |
Frederik Bøgebjerg Jensen |
2002 |
4.37.62 |
|
|
|
10 |
Jeppe Egholm |
2003 |
disk |
ryg t. bryst. Vender på maven |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21 : 50 m Fri + 50 m Bjærgning Livredderhold |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Christiansen |
1975 |
1.37.32 |
|
|
|
2 |
Brian Jensen |
1972 |
1.37.89 |
|
|
|
3 |
Jens Præstegaard Mailund |
1972 |
1.51.94 |
|
|
|
4 |
Lasse Præstegaard Michaelsen |
1975 |
2.04.09 |
|
|
|
5 |
Chris Persson |
1965 |
2.05.09 |
|
|
|
6 |
Bent Hansen |
1957 |
2.27.20 |
|
|
|